דירות משותפות היוו מאז ומעולם כר פורה לסכסוכים וריבים, כמעט כל אדם המתגורר בבניין דירות משותף מכיר את התהליך המורכב של השכנת שלום בין כל השכנים, בין אם אתם נושאי תפקיד רשמי או רק דיירים המנסים לחיות את חייכם בשקט, מדובר בכאב ראש לא קטן. דיירים הממלאים תפקיד רשמי בוועד הבית כבר מכירים את התרגולת, דיירים קשים בעלי שלל תלונות, עלויות תחזוקה גבוהות ובניינים ישנים אשר מעמידים קשיים רבים.

הפיתרון

חברות נדל"ן רבות זיהו את הפוטנציאל הגלום בבנייני דירות משותפים ובשנים האחרונות מציעות מסלולים שונים של ניהול אחזקה. מדובר בחברה חיצונית המציעה שירותי "הכול כלול" ומורידות את הלחץ מוועד הבית, החברות דואגות לאחזקה שוטפת: גינון, ניקיון, תקינות המכשור בבניין כולל המעלית ועוד.

יתרונות השירות – אחד היתרונות החשובים ביותר הינו – שקט נפשי, הסרת האחריות מתפעולו השותף של הבניין והעברתו לחברה מקצועית, יתרון נוסף הינו נגישות, חברות אחזקה רבות מציעות כחלק מסל השירותים אדם הזמין לאורך כל שעות היממה ודואג לצרכי הדיירים באשר הם.

החיסרון – ללא ספק נושא אותו צריך לקחת בחשבון הינו המחיר, שירות האחזקה לבניין יקר משמעותית משירותיו הרגילים של וועד הבית אך אם זאת הפיכתו של השירות לפופולארי לאורך השנים האחרונות הביאה חברות חדשות לשוק ויחד איתם גם תחרות והוזלה במחירים, מומלץ לערוך סקר שוק ולהשוות בין נותני השירות השונים על מנת לקבל את המחיר הטוב ביותר.