רק מעט אנשים יודעים כי חתימה על הלוואת משכנתא אינה כגדר חוזה סופי ומוגמר. אפשר לשנות. כמו שאפשר לשנות אתתנאי ביטוח המשכנתא ולבחור בפוליסה משתלמת יותר, כך אפשר לעבור לעבוד מול בנק אחר ולהחזיר לקודם את המשכנתא (בתוספת קנס שנכנס לשקלול), אפשר לשנות את קצב כיסוי המשכנתא. כאן בדיוק נכנס התחום של מחזור משכנתא, התחום הזה שקשה מאד היה לא לשמוע עליו בשנתיים האחרונות.

 

 

מתי ממחזרים משכנתא?

 

 

כשאתם רוצים להגדיל או להקטין את גובה ההחזרים החודשיים למשל. במצב כזה אפשר לדבר מול הבנק שאיתו חתמם במקור על המשכנתא, או להעביר את החוזה לבנק אחר. אלו הם שתי הסיבות העיקריות למחזור משכנתא. העניין הוא שהגדלת ההחזרים החודשיים יכולה לחסוך כסף, שמתבטא בריבית מופחתת.

 עם זאת, אנשים רבים ממחזרים משכנתא משיקול נוסף, והוא שינוי תנאי הריבית על המשכנתא שלהם.

 

 

האם זה רווחי לכולם?

 

התשובה החד משמעית היא לא, זה לא רווחי לכולם למחזר משכנתא. התשובה תלויה במצב הפיננסי הפרטני של כל אדם, ובשביל לדעת אותה צריך לשוחח עם יועץ למשכנתאות.

 

איך ממחזרים משכנתא?

 

 

צריך לדבר מול הבנק בו נמצאת המשכנתא הנוכחית שלכם. עם זאת, במידה ואתם רוצים לבדוק מול גופים פיננסיים אחרים שילוו לכם כסף לכיסוי החוב ויעבירו את ההלוואה אליהם, יש חברות רבות שישמחו לעזור לכם.

 התחום כפי שנכתב, קרנו עלתה בשנים האחרונות וחברות למחזור משכנתאות צצו כמו פטריות אחרי הגשם, חלקן מבטיחות לגבות כסף רק במקרה של הפחתת מחיר המשכנתא שלכם.

 

 

החברות האלו מורכבות מאנשים בעלי רקע פיננסי, שעל ידי קריאת מצבכם הפיננסי וההיכרות שלהם עם השוק, יוכלו לסייע לך בייעוץ טוב לגבי הכדאיות של מחזור המשכנתא, וכיצד זה יכול לחסוך לך כסף רב.

 

 

הבהרה חשובה: פוסט זה נכתב לידע כללי, אין לראות בו ייעוץ מקצועי, לייעוץ מקצועי יש לפנות ליועץ משכנתאות מוסמך.