מספר המתווכים בישראל גדל מדי שנה. נכון לשנת 2014 יש יותר מ- 17 אלף מתווכים בארץ, רבים מהם פועלים באזור המרכז. מאמר זה יעזור לקוראים לבחור מתווכים בתל אביב שיעזרו להם למכור את הנכס, להשכיר אותו או לקנות נכס בעיר תל אביב.

 

מתווכים- דרישות סף

מתווכים בתל אביב או בכל חלק אחר בישראל חייבים להיות בעלי רישיון של מתווך מוסמך. רישיון זה ניתן על ידי רשם המתווכים רק לאחר שהם עברו בחינה ארצית בהצלחה. מתווכים תמיד יהיו מעל לגיל 18, ללא עבר פלילי, ללא פשיטת רגל בעברם ותושבי ישראל (או בעלי היתר עבודה במדינתנו). חלק מהמתווכים עובדים בצורה עצמאית ואילו אחרים משתייכים למשרד תיווך. ככל שהמשרד יהיה בעל שנות וותק רבות יותר והמוניטין שלו יהיה מוצלח יותר, כך הוא ינקוט במדיניות של סינון קפדני לגבי המתווכים שיעבדו אצלו. ברוב משרדי התיווך יש חלוקה ברורה של סוגי התיווך השונים וכל מתווך משויך לתחום שמעניין ומתאים לו ביותר וכן לאזורים מסוימים.

 

מתווכים בעיר הגדולה – מה הם נותנים לכם?

יש לזכור כי המומחיות של מתווך היא נדל"ן. כלומר, הוא יכול לספק ללקוחות שלו את כל המידע החשוב ביותר אודות נדל"ן באותו איזור בו הם מעוניינים לקנות או לשכור דירה או משרד. מתווך תמיד יכיר את השטח בו הוא מציע נכסים אלו ואחרים בצורה הטובה ביותר, דבר שיכלול את היתרונות והחסרונות של מגורים או עבודה באותו אזור בתל אביב בו הלקוח מעוניין בנכס ועד בעיות ותועלות של השכרת משרד בבניין משרדים מסוים בתל אביב לעומת בניין אחר באותו רחוב. הוא יכיר את השטח, הבניינים בו, התכנון העתידי בו וכל דבר שיכול להיות רלוונטי אודות הנכס. בנוסף, הוא יוכל לעדכן את הלקוח ברמת המחירים של הנכסים באותו אזור וזאת בהתאם לרמת הביקוש בהווה ולעדכן אותו אודות שינויים מהותיים שהתרחשו באותו איזור בחמש השנים האחרונות. מתווכים בתל אביב מקצרים תהליכים, חוסכים בזמנים, משיגים עבור לקוחותיהם את אותם נכסים בהם הם מעוניינים ובשורה התחתונה מייעלים את כל התהליך.

מושגים חשובים בתחום הנדל"ן

קטגוריות: בלוג נדל"ן

סגור לתגובות