ייעוץ משכנתאות הוא התחום או התהליך שהו הלווה מקבל ייעוץ עבור איזה סוג משכנתא הוא יכול לקחת לפי היכולות הכלכליות שלו, ההחזרים החודשיים, מה כדאי לו מבחינת ריביות וכו'… מי שנותן את הייעוץ הם אנשים מתמחים בנושא ומכושרים כדי לייעץ לאנשים אחרים.

ישנם מקרים רבים שלא צריך יועץ משכנתא כמו במקרים של לקיחת משכנתא שאינה גדולה כאשר הלווה יש לו סכום גדול ולא צריך סכום משכנתא גדול שיהיה מלווה בריביות לתקופת זמן גדולה, או אנשים שכן יודעים מה הם רוצים ובחנו את הנושא טוב מאד. אך ישנם כאלו שלא רוצים להסתבך ולחקור אודות כל משכנתא ותנאיה, מי כדאי ומה לכן הם פונים לאחד היועצים שיוכל להביא להם תנאים מתאימים לדרישות שלהם וליכולות.

היועץ משכנתאות הוא זה שיעזור לנו לבחור בנק, הצעה זולה ביותר, מסלול ותקופת הלוואה.

חלק מהאוכלוסייה הנו בעל צרכים לא-סטנדרטיים, וצריך להבחין מהם צרכי הלווה, והלווה עצמו אינו מסוגל לכך – אין לו את הידע הדרוש. התוצאה היא שלווים מוצאים פתרונות שאינם מתאימים להם בגלל רצון לחסוך דמי ייעוץ. לכן אם אתם לא מבינים בזה חשוב שתתנו למומחה לעשות לכם את זה כי זה מצריך ידע רב בנושא המשכנתאות והתחום הזה הולך מסביב מושג אחד והוא הריבית, ניהול משא ומתן סביב הריבית. ומי שיודע לעשות זאת הוא היועץ משכנתאות.

אז לא לחסוך בדמי ייעוץ כי זה יחסוך לכם בדמי המשכנתא ויתן לכם את התנאים האידאליים ביותר עבור מצבכם ודרישותיכם.