סוף סוף, קונים

השלב הסופי של קניית בית הוא חתימה על פרוטוקול ראשוני. ברגע זה מאשר הרוכש את קבלת הבית לידו, והוא מסכים עם המסירה לכל נתוני ותנאי הנכס. זוהי עסקת נדל"ן שלא מתרחשת מידי יום, והחתימה על המסמך דורשת רצינות ותשומת לב מרובה.

מה באמת צריך לדעת? איך מתכוננים? מה צריך לבדוק? במאמר שלפנינו.

מה חשוב לבדוק בפרוטוקול ראשוני?

  • פרוטוקול ראשוני לא יכול לפרט את כל הפרטים הרלוונטיים המצויים בדירה. והוא מדבר באופן כוללני. חשוב לבדוק באופן ספציפי את החלונות, הדלתות, הקירות, מרפסות וכו' כל פרט ופרט צריך לעבור בדק בית כדי להיות בטוחים שהכל באמת מושלם.
  • על פרוטוקול ראשוני חותמים שני הצדדים. לא לוותר על חתימת הקבלן מלבד הצד של הרוכש.
  • כל חתימה על מסמך נדל"ן דורש בדיקה של מסמכים. חשוב להביא את כל המסמכים הרלוונטיים בנוגע לנכס. אם זה המפרט, טפסים או אישורים בנוגע אליו. כל זה כדי להבטיח כי מה שדובר מראש אכן יצא לפועל. כל מה שכתוב שחור על גבי לבן ניתן להוכחה!
  • אם הדירה עדיין לא מוכנה למגורים, היות ויש בה יותר מדי ליקויים, אפשר להשהות את החתימה. לבקש מן הקבלן לתקן את הכל ורק אחר כך לקבל את האישור.

בדק בית

כששואלים, מה חשוב לבדוק בפרוטוקול ראשוני, התשובה היא פשוט לעשות בדק בית. לבחון היטב את כל מערכות הדירה, לבדוק את הניקוז והביוב. להדליק ולכבות מתגי חשמל, לתת למים לזרום בברזים, לפתוח חלונות ולהציץ באמבטיה ובשירותים. אחרי החתימה יהיה קשה להוכיח כי הדברים נשכחו, כל מה שנמצא בשעת מסירת פרוטוקול ראשוני נחשב כהסכמה.

טרזן דירות

רגע החתימה של פרוטוקול ראשוני הוא משמעותי מאד בשלב קניית בית, זאת בגלל שמסמך זה מהווה הסכמה על מהות הנכס, על כל תכולתו ועל מצבו הכללי. קשה מאד אחר כך לרוץ אחר הקבלן ולבקש ממנו לתקן ליקויים. עדיף לבדוק את הכל קודם לכן ולסכם דברים מראש.

בדיוק בשביל זה נבנה אתר טרזן דירות, הוא זה שסולל עבור כל רוכש את הדרך הבטוחה ביותר לדירה חדשה. הוא מדריך אותו בכל נבכי הבירוקרטיה, כך שההליך יהיה פשוט יותר והרבה יותר כדאי.

אם גם אתם לפני קניית בית, ורוצים לדעת מה חשוב לבדוק בפרוטוקול ראשוני – טרזן דירות תהיה התשובה גם עבורכם.

נסו ותוכחו! זה משתלם!