אם בעבר דירות נבנו על שטח גדול יותר, כיום ניתן לראות מגוון דירות קטנות בתל אביב ובאזור המרכז בכלל. פעמים רבות גודל הדירה או אופן התכנון שלה אינו תואם את הרכב המשפחה המתרחבת או לחלופין לא מתאים דווקא עבור בני זוג שילדיהם עזבו את הקן. במקרים כאלה, ביצוע שיפוצים בתל אביב בדירה קטנה מסייע לתכנון הדירה ועיצובה מחדש, כך שניתן יהיה ליהנות משטחה, על אף היותו מצומצם.
מה חשוב לדעת כשמשפצים דירה קטנה?

כאשר מבצעים שיפוץ דירה בתל אביב ששטחה מצומצם, יש צורך לחשוב על כל מטר מרובע ולהחליט כיצד יש לעצבו כך שיתרום לשטח הדירה. דירות קטנות באופן כללי צריכות להיות מתוכננות בחכמה, כך שיהיו פרקטיות עבור בני הבית אך גם אסתטיות ונעימות לשהייה. חלקי הבית השונים צריכים להיות מחולקים באופן מושכל, אך תוך שימוש בכמה שפחות קירות מפרידים, שכן אלה גורמים להקטנת החלל ומסייעים ליצירת אווירה צפופה או מחניקה יותר.

 

הצבעים גם הם בעלי חשיבות גדולה כאשר משפצים דירה קטנה. באופן כללי ניתן לומר שבחירה בגוונים בהירים תסייע לבית להיראות מואר וגדול, בעוד גוונים כהים יותר עלולים לתת אשליה של חדר סגור וקטן, אולם בחירה בקיר מוקד אחד שייצבע דווקא בצבע כהה ועמוד יכולה להעניק לחלל תחושת עומק שבחלל בהיר ואחיד לא נשיג.
חסכון של מקום גם בחדרים

בדירה קטנה יש חשיבות עליונה לשמירה על הסדר ומשום כך, חשוב לדאוג למקומות אחסון מספיקים. כך למשל אם ישופץ המטבח בדירה, כדאי יהיה לכלול בתוכו ארונות ואזורי אחסון מספקים לכלי המטבח השונים, כך שאלה לא יהיו מפוזרים על פני השיש וייקחו מקום יקר במטבח.
בכל הנוגע לחדר האמבטיה, עיצוב חדרי אמבטיה קטנים מציב גם הוא אתגר עיצובי. בעת שיפוץ החדר חשוב לחשוב כיצד ליצור חדר אמבטיה פונקציונלי וכן אסתטי ונעים. אחת הדרכים היעילות ביותר לעשות זאת, היא לבחור בהצבת מקלחון במקום אמבטיה. המקלחון חוסך מקום רב בחדר, אך עדיין מציע אפשרות ליהנות ממקלחת נעימה. בנוסף, במקרים רבים הוא אפילו בטוח יותר עבור בני הבית, כך שלא ייאלצו לטפס אל האמבטיה, פעולה שעלולה לגרום להחלקה.
בחירה במעצב המתאים

כאשר משפצים דירה קטנה, כדאי עוד יותר להיוועץ עם מעצב המתמחה בסוג זה של שיפוצים. אביב קופלר מחברת 72 גג מציינת כי התייעצות עם מעצב טרם תחילת העבודה, יכולה לסייע למקסם את שטח הדירה ולהגיע אל התוצאה הרצויה לבני הבית. ניתן להיעזר ברשת האינטרנט לחיפוש מידע על אנשי מקצוע המתמחים בביצוע שיפוצים בדירות קטנות ולהתרשם מעבודותיהם וניסיונם בתחום. היתרון בפנייה אל מעצב המיומן בעיצובן של דירות קטנות טמון גם בעובדה שיוכל להעניק רעיונות רבים לחלל שיוכלו לסייע לתוצאה סופית מוצלחת. חשוב לדעת גם כי עלות שיפוץ דירה יכולה להשתנות בין מעצב אחד למשנהו ולכן טוב יהיה אם תחקרו טרם בחירה באדם המתאים ותשוו בין הצעות מחיר שונות.