המטבח הוא אחד החדרים המרכזיים ביותר בבית שכן כל מי שמתגורר בבית נכנס אליו בכל יום- בבוקר ההורים יושבים במטבח ושותים את הקפה, הילדים שותים שוקו לפני הגן או בית הספר, ההורים מכינים סנדוויצים לילדים, אורזים אוכל לעבודה וכו'- כל הפעולות הללו מתבצעות כבר בשעות המוקדמות של היום וכמובן שבני הבית יושבים במטבח שוב בצהריים ובערב.
התפתחות עולם העיצוב במהלך השנים האחרונות תרמה רבות לעיצוב המטבח ונתנה לו את הכבוד הראוי- להיות מרכז הבית. אחד הביטויים לכך שהמטבח הוא מרכז הבית הינו האי המעוצב שניתן לראות בבתים רבים.
כיום ניתן לעצב את המטבח במגוון דרכים- אפשר לקנות ריהוט מחומרים שונים, לצבוע את המטבח בגוונים מעניינים, לרכוש תאורה מתאימה, משטחי עבודה מרשימים ופרקטיים וכמובן- ליהנות מבחירה נרחבת של מכשירי חשמל איכותיים, עמידים ומעוצבים- מתנורים, בלנדרים, מיקרוגלים, טוסטרים וכמובן- מקררים. נסו לחשוב לרגע, כמה פעמים אתם פותחים את המקרר במהלך היום? לא מעט, נכון? אם כך, שווה להשקיע בו ולרכוש מקרר נוח ומעוצב אשר תורם למראה המטבח ומשתלב בו בצורה הרמונית.
כשהמקרר האיכותי מתפקד גם כרהיט אופנתי
המקרר המלבני והלבן שעמד לפני כמה שנים בצד החדר מקבל בימינו את מרכז הבמה וקורץ לשאר מכשירי החשמל שנמצאים במטבח. כיום יכולים בני הבית למצוא מקררים שמגיעים בצבעים שונים- ביניהם: בורדו, שמנת, שחור, נירוסטה ועוד. כמו כן, ניתן לרכוש מקררים עם ציפויים שונים- אפשר למצוא מקרר כחול עם נקודות לבנות, מקרר עם פרחים, מקרר עם ציורים צבעוניים של מאכלים, מקרר עם פסים בגוונים כחולים וכו'. חשוב לציין כי המקררים הללו שומרים על קו נקי ואסתטי. נוסף על הצבעים והציפויים ניתן לרכוש מקררים בעלי עומקים שונים- מקררים אלו יכולים להתמזג עם הארונות של המטבח ואף להכיל דלתות בעלות עיצוב זהה לארונות המטבח.
כמו כן, ניתן לרכוש מקררים עם מקפיא עליון או מקפיא תחתון, אפשר לרכוש מקררים עם 3 דלתות או ארבע דלתות, ניתן לרכוש מקררים סייד ביי סייד וכמובן שהמקררים מגיעים בגדלים שונים. כדי לבחור בגודל הנכון יש למדוד את האזור בו מיועד המקרר לעמוד ולהוסיף מרווח של 15 ס"מ לכל היותר לצורך אוורור ו- 5 ס"מ בצדדים כך שיהיה ניתן לפתוח את הדלתות ללא בעיה.
מהו הסגנון שלכם?
העיצובים הרבים מאפשרים לכל אחד לבחור במקרר מרשים שמשתלב במראה המטבח שלו.
אם אתם מעוניינים לעצב את המטבח החדש שלכם חשוב שתחליטו מהו הסגנון המועדף עליכם. כיום, מחליטים בעלי בתים רבים לעצב את המטבח בסגנון קלאסי, אורבני, מודרני או כפרי- לכל אחד מהסגנונות יש מאפיינים משלו. המטבח המודרני למשל יתאפיין בעיצוב זורם ונקי או ישלב צבעים חזקים וטקסטורות. מכיוון שלא בכל יום מעצבים את המטבח יש לחשוב טוב ולא לעצב את המטבח לפי הטרנד האחרון משום שהטרנדים מגיעים והולכים וחשוב לבחור בעיצוב שיתאים לכם למשך זמן רב. בחירת המשטחים, גווני הקירות, התנור, התאורה, הריהוט וכמובן- המקרר צריכה להתבצע לאחר בחינת האפשרויות. בסופו של דבר אתם נכנסים למטבח בכל יום וחשוב שתיהנו מהשהות בו.