מחפשים דירת יוקרה להשכרה או קניה בתל אביב? אתם מרגישים שאתם רוצים להכנס לשוק דירות היוקרה התל אביבי? האם עשיתם מחקר מקיף לפני שהתחלתם לחפש? האם אתם יודעים מה הן ההוצאות הנלוות לאחזקת בית יוקרה? יהא זה בית יוקרה שהשכרתם או רכשתם.

 רבים מתחילים לחפש דירה כאשר לנגד עיניהם ההוצאה הגדולה והחד פעמית – ערך הדירה. ואכן אם הייתם מחפשים דירה "רגילה" ההוצאה הגדולה והעיקרית תהיה הדירה עצמה, אך כאשר מחפשים דירת יוקרה בתל אביב, בטוקיו, ברלין או בניו יורק, צריך להבין שיש עוד הוצאות רבות נוספות שיש לקחת בחשבון, הוצאות גבוהות מאוד.

הוצאות נסתרות מהעין…

הוצאות אנרגיה. החסרון של תאורה נפלאה ומתקדמת ומזגנים שנמצאים בחזית הטכנולוגיה  הוא הצורך לתחזק אותם. אם אתם עומדים לרכוש דירת יוקרה בתל אביב חשוב שתבדקו היטב את הוצאות האנרגיה הנלוות ללוקסוס הזה. אם אתם מתכוונים לשכור דירת יוקרה בתל אביב גם אז תצטרכו לשאת בנטל המלא של הוצאות האנרגיה, וזאת בניגוד למשל למשא ומתן שניתן לקיים על הוצאות אחרות עם משכיר הדירה. אבל זה לא נגמר כאן. צריך לבדוק את טיב איטום החלונות, הדלתות והפתחים בבית כי אם אין סגירה הרמטית של חללים – אתם צפויים לשלם עוד יותר על הוצאות האנרגיה (כי האוויר החם/הקר בורח מהפתחים). יש לוודא שהזכוכיות מבודדות, שיש אפשרות החשכה ושמכשירי החשמל חדשים וחסכוניים.

הוצאות גינון

אם מזלכם שפר עליכם ומצאת בית יוקרה עם גינה, פנטהאוז עם טראסה גדולה שניתן לגדל עליה צמחים או דירה בבניין יוקרה שמטפח גינה לכלל דיירי הבניין הרי שיש לקחת בחשבון גם את ההוצאות הכרוכות בגינון. אי אפשר לתת לצמחים ולגינה שטופחה פשוט לקמול. בסופו של יום תצטרכו שירותי גינון מקצועיים ובתל אביב כמו בתל אביב – גם שירותי הגינון יהיו יקרים יותר.

טיפים לאנשי התחזוקה

זה אולי נשמע לכם כמו משהו שלקוח מסרט הוליוודי רחוק ופנטסטי, אבל זה ממש לא! גם בבנייני היוקרה בישראל נהוג לתת טיפים לאנשי התחזוקה של הבניין – לקראת החגים ובמהלך השנה. בנוסף, תצטרכו לתת טיפים גם לאחראי החנייה בבניין ולאנשי השירות של המעלית. יש מקומות שבהן יש הסכמה על גובה הטיפים בעוד במקומות אחרים כל דייר נותן לפי מידת הכימיה שלו עם איש המקצוע.

אחזקת חיות מחמד

אם אתם מחפשים דירת יוקרה להשכרה בתל אביב חשוב שתבינו שבנוסף לעלויות הטיפול בחיית המחמד (אוכל, בריאות, דוג-ווקר ובייביסיטרים לכלב/חתול) עלולים המשכירים לבקש מכם עוד כסף על אחזקת חיית מחמד בבית היוקרה השכור. חיות מחמד יכולות לשחוק את הבית, להרוס אותו ולגרום לנזקים, ומשכירי בתים רבים – גובים עוד כסף משוכרים עם בעלי חיים.

 הוצאות ביטוח

אתם חייבים לקחת בחשבון את הוצאות הביטוח. היום כולם עושים ביטוחים לבתים, בוודאי כאשר מדובר בדירות יוקרה. אם אתם שוכרים את הדירה על רהיטיה ותכולתה, כדאי מאוד שיהיה לכם ביטוח גם למבנה וגם לתכולת הדירה. אם אתם רוכשים דירת יוקרה – גם אז מומלץ מאוד לעשות לה ביטוח ולהגן על עצמכם מפני גניבות, אסונות טבע, בלאי ונזקי מלחמות.

 הוצאות לצורך שיפור הנכס

אין זה משנה כמה יפה הדירה שאתם עומדים לשכור או לקנות ועד כמה היא מצוידת – אתם תרצו לשנות ולהוסיף אליה פריטים נוספים כך שתתאים לכם ולצרככם האינדיוודואליים. ייתכן ולא שמתם לב ויש ידית רופפת באיזו דלת, אולי תצטרכו להוסיף מזרון איכותי שמתאים לבעיות גב שלכם, אולי יש אריח רופף במטבח או באמבטיה, אולי תחפצו בעוד מקומות אחסון ותרכשו ארון נוסף או ספריה. כל אלו עולים כסף!!

 הוצאות מיסים וועד בית

אם אתם עוברים מדירה "רגילה" לדירת יוקרה חשוב שתבינו שגם מיסי ועד הבית וגם המיסים העירוניים יהיו שונים מאלו שנתרגלם אליהם. ארנונה, תשלומי מים ותשלום לוועד הבית בדירות יוקרה הם גבוהים משמעותית ונחשבים להוצאות מתמשכות וקבועות.

בדקו היטב את ההוצאות הללו לפני שאתם שוכרים או קונים דירה ותוודאו שאתם יכולים לעמוד בהוצאות השוטפות האלו.