אם אתם רוצים להרחיב או לשפץ את הבית שלכם, כדאי שתעשו תוכנית מפורטת. עבור השיפוצים, התוכנית תעזור לעשות הכל בצורה מסודרת, ועבור ההרחבה מדובר בצעד הכרחי, כדי לקבל אישור להרחבה.

אם הבית שלכם כבר קטן עליכם ואתם רוצים להרחיב אותו, או אם יש דברים שצריך לשפץ, חשוב לעשות תוכנית מפורטת עבור כל העבודות שרוצים לעשות. בכל הקשור לשיפוצים אסתטיים או כאלו שקשורים לאינסטלציה או חשמל, התוכנית המפורטת בסך הכל תעזור לעשות סדר. אבל בכל הנוגע להרחבות של הבית, התוכנית היא צעד הכרחי על מנת לקבל אישור להרחבה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

הרחבות והיטלים

כאמור, צריך להגיש תוכנית מפורטת לוועדה המקומית לתכנון ובנייה אם רוצים להרחיב את הבית. כאשר מקבלים את האישור, כמעט מיד מקבלים גם היטל השבחה, שאותו אתם צריכים לשלם עבור הגודל שהתווסף לבית. עם זאת, במקרים של היטל השבחה פטור הוא לא דבר נדיר, הרבה אנשים מבקשים אותו והרבה מצליחים לקבל אותו.

אם דורשים מכם היטל השבחה פטור יכול להיות אפשרי גם במקרה שלכם, במידה ואתם עומדים באחד או יותר מהתנאים השונים לקבלת פטור, למשל השטח הכולל של הבית ומגורים שלכם בו לפחות 4 שנים מתום הבנייה, הרחבה לצורך בניית ממ"ד, הרחבה של בית שנמצא בשכונת שיקום שעליה ההיטל לא תקף ועוד.

תכנון השיפוצים וההרחבות

תכנון השיפוצים וההרחבות צריך להתבצע בצורה הנכונה. לוועדה המקומית לתכנון ובנייה לא חשוב מה סדר הפעולות או איזה עבודות אתם עושים, כל עוד הכל נעשה לפי חוקי הבנייה. ולכן, אתם אלה שצריכים לבחון את סדר פעולות השיפוצים וההרחבות, ואת איכות העבודה, עד לקבלת התוצאה הסופית הרצויה.

הדבר הראשון שאתם צריכים לטפל בו הוא עד כמה התוכנית באמת מתאימה למה שאתם רוצים להשיג בתום העבודות. יכול להיות שפסחתם על פרט אחד או יותר, וזה משנה את כל התמונה. אז לפני שבכלל מתחילים ליצור את התוכנית, כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע הרלוונטיים.

תתחילו עם ההרחבות שאתם רוצים לעשות, ואחר כך תעברו להוספת או תיקון כל המערכות השונות- האינסטלציה והחשמל. רק אחרי סיום ההרחבות וביצוע עבודות החשמל והאינסטלציה הנחוצות, אפשר לעבור לשיפוצים האסתטיים של הבית.

בכל מה שקשור לעיצוב הפנים של הבית, שימו לב לתקציב שלכם, כי לפיו ייקבע אילו עבודות אתם יכולים לעשות ובאילו חומרים אפשר יהיה לעשות שימוש. רשמו את כל מה שאתם רוצים, ותתחילו עם הדברים הכי חשובים, למשל קירות דהויים או מלוכלכים, שצביעה שלהם תביא לשינוי משמעותי, או תיקון מרצפות עקומות, ואחר כך תעברו לריפוד חדש לספות, החלפת ברזים ישנים לברזים מעוצבים וכן הלאה.

קטגוריות: בלוג נדל"ן

סגור לתגובות