בחלק ניכר מאוד של בנייני המגורים שנבנו בישראל בעשר השנים האחרונות, ניהול הבניין נעשה בידי חברה חיצונית לניהול בתים.

חברת ניהול בתים מחליפה את מה שהיה פעם ועד הבית, ומבחינות רבות, כולל נושא שיפור ערך הנכס יש לך יתרונות רבים:

חברת ניהול מקצועית מאפשרת למעשה , פתרונות שוטפים בנושאים כמו תחזוקה שוטפת של הבניין, נקיון, תחזוקת מעליות, ניקיון ותחזוקת חדרי אשפה, חניה, גביית מיסים. תשלום שכר לעובדי נקיון ולקבלנים לצרכי שיפוץ ותיקונים, תחזוקת נוי וגינה, הסדרי תאורה ועוד.

חברת ניהול בתים משותפים מאפשרת למעשה לתושבים להסיר דאגה מלבדם, להימנע מאיתור והיקשרות עם בעלי מקצוע, ולוקחת הכל תחת חסותה. בכך, משפרת חברת ניהול בתים את ערך הנכס, בהיותה מייצגת ממילא את הפתרונות הללו באופן איכותי. כלומר בלי שיהיה לדיירים צורך ישיר להתערב בנעשה. חוץ מהעובדה שהם משלמים על שירותים אלו מדי חודש, באופן מסודר, לנוחותם.

שיפור בערך הנכס הוא אם כך פרמטר הדוק לעובדה שיש חברה לניהול בתים בבניין ולכך שהיא מטפלת בבניין בכל הנושאים שמצריכים טיפול.זאת בשעה שאם אין חברה כזאת ובפרט בימנו. זה עלול ליצור בעיות לגבי שיפור ערך הנכס ואולי אפילו להוריד מערכו. בפרט אם מדובר בבניין חדש יחסית עם דיירים רבים.

יחד עם זאת בתור דיירים בבניין שבו ישנה התנהלות של חברה לניהול בתים צריך להיות מעורבים בבחירה נכונה של חברה כזאת.

ישנם כיום חברות שונות לניהול ועד בית, כאשר כל אחת מהן מציעה שירותים שונים במסגרת חבילת בסיס או כשירות מיוחד. בדיקה מחייבת היא בדיקת שמה הטוב של החברה, נסיונה בתחום. כולל בדיקה מקיפה ויסודית של המלצות. כמו גם קשריה עם ועדי בתים ועם דיירים בבתים משותפים. יכולותיה לפתור בעיות טכניות בד בבד עם בעיות שונות של דיירים או עובדים בבניין.

לשם כך , מומלץ לבקר בבניינים שהחברה מתחזקת ואפילו לשוחח עם הדיירים המתגוררים במבנה בהתאם לכך ניתן יהיה לדעת אם חברת ניהול בתים טובה אכן מציעה לדיירים אחזקת בית משותף ברמה גבוהה ובכך למעשה מעלה את ערך הנכס.

עליית ערך הנכס בשקיפות לעובדה שהבניין מנוהל בידי חברת ניהול בתים, מהווה אם כך יתרון לשיפור עלייתו של מחיר הנכס.

 

קטגוריות: Uncategorized, בלוג נדל"ן

סגור לתגובות