הדלתות בביתנו נראות לעיתים כעיניין ממש טריואלי, זאת משום שאנו כבר לא מייחסים חשיבות לדלתות בבית ורואים אותן כחלק אינטגרלי משלד הבניה. היום הדברים מעט שונים. דלתות לבית הפכו להיות עולם שלם של עיצוב. היום הדלתות נחשבות לרהיט בבית כמו כל רהיט אחר ומעבר לזאת לרהיט היוקרתי ביותר. כל דלת בבית מעבר להיותה יפה ומעוצבת יש לה גם עוד חשיבות אחת בולטת, מטרתה לבודד בין שני חללים בבית או מחלל הבית עצמו לחלל החיצוני. בידוד של דלת אמור לעבוד הן מבחינת הרעש והן מבחינת נזקי מזג אוויר. בעבר דלתות לא באמת בודדו ורובן רק הפרידו בין חדרים, גם הדלת המרכזית של הבית לא היתה עבה ואטומה במיוחד. היום זה שונה לגמרי, מעבר לעיצוב המרהיב שיש לשוק להציע בדלתות איכות החומר היא מעולה. העץ ממנו בנויה הדלת דחוס מאוד ואינו מכיל ריסוסים או חומרי הדברה מה שהופך את הדלת לאטימה ביותר. הדיוק בין זויות הקורה שנמצאות על הקיר ושילובן עם התנהלות הדלת הוא במאת האחוזים שזו עוד עובדה שמחזקת את איכות ויעילות הדלת. מצב זה יוצר בידוד מוחלט בין חלל לחלל, מה שמאפשר למתגוררים בבית לעשות מה שליבם חפץ בלי חשש להפריע או להרעיש.

הגנה מפני מזג האוויר

 מעבר לזה הדלתות בית החדשות גם מבודדות את נזקי מזג האוויר, חום יתר או קור מוגזם לא יורגש בתוך הבית ויתרה מזאת אם לדוגמא הבית משתמש במיזוג חזק ואחד מדיירי הבית לא רוצה להרגיש זאת בחדרו הדלת מבודדת לחלוטין את המזגן מהחדר. הרכבה של דלתות לבית בימינו נעישת בצורה יעילה ופשוטה, זה תהליך עבודה שלוקח יום אחד בלבד וליתר דיוק מספר שעות, לרוב עד שש שעות עבודה ואינו משאיר אחריו לכלוך ואבק רב. הרכבת הדלתות לבית יכולה להעשות גם בבתים שעכשיו עברו שיפוצים וגם בכאלה שמוכנים לחלוטין ורק רוצים לחדש דלתות.

סגנון קלאסי

הדלתות לבית מגיעות בעיצובים שונים ואטרקטיביים. הבולט מבניהם זה העיצוב המודרני שלקוח מעט מהתרבות היפנית והסגנון השני הוא הסגנון הקלאסי רומנטי שמאז ומתמיד היה כחלק מעולם העיצוב וכל כמה שנים הוא משנה את צורותיו.