חשבתם פעם על השקעה בערי הקודש? * פינוי בינוי בשכונת הקטמונים בירושלים * מגדל יוקרתי המשקיף על הכנרת בטבריה * פרויקט מעונות הסטודנטים של אמיר יקותיאל בצפת * או שיפו. בית בהתיישבות היהודית בחברון * היכן כדאי להשקיע

ארבע ערי הקודש הוא כינוין של צפת, ירושלים, טבריה וחברון. ערים אלו זכו למעמד הקדושה משום שריכזו את פעילות יהודים במשך שנות הגלות. היום עם התפתחות בועת הנדלן בישראל, שווה להאיר זרקור אל האפשרויות הנדלניות הגלומות בערים אלו, בהן גם השקעות של יהודים בעלי אמצעים מעבר לים המנסים במקרים רבים גם להחזיר לערים את צביונן ההיסטורי וגם לצבוע אותן במודרניות.

כל אחת מהערים יכולה להוות יעד אטרקטיבי למשקיע, אם רק יידע להבין את המרקם בו הוא עובד. כך לדוגמא, העיר צפת, בה הפכה הבנייה למואצת בשנים האחרונות עם פתיחתו של הקמפוס הרפואי והגירה לעיר של סטודנטים רבים, כך למשל, אחת הדוגמאות היא מעונות הסטודנטים שמתעתד לבנות בעיר היזם אמיר יקותיאל.

בנייה לדורות

ירושלים וחברון נבדלות מאוד עקב ההקשר הדתי שלהן, מיקומן שמהווה בעיה בקרב רבים ובעיקר מצוקת הנדל"ן הקשה והחיים בהן שהפכו להיות לא פשוטים. אלא שמי שמתגבר על הקשיים האלו מגלה אוכלוסייה שתומכת מאוד בחיי משפחה וקהילה. כך למשל בשנים האחרונות יש הגירה חיובית אל הישוב היהודי בחברון. נכון שהתנאים שם כלל לא קלים ודורשים התגברות על סכנות שמגיעות מדי יום בדמות הערבים שלא ממש מאושרים משהותנו במקום, אבל מי שמתגבר על זה מוצא את עצמו בלב אוצר נדלני שיכול יום אחד להוות מקור הכנסה מצוין נוסף. בירושלים התמונה כמובן הרבה יותר מורכבת, בנייה בשכונות במזרח העיר היא איטית וגוררת אחריה לחץ מצד גורמים בינלאומיים אלא שהשקעה בפרויקטים במערב העיר כדוגמת פינוי בינוי בשכונת הקטמונים יכולה להניב פירות לטווח ארוך.

הפרויקט של אמיר יקותיאל בצפת

בצפת התמונה שונה לחלוטין, ראש העיר היחסית חדש החליט להגביר מאמץ בתחום הנדלן כדי למשוך לעיר אוכלוסיות חזקות. כך בתמיכת העירייה מועד להיבנות מתחם למעונות סטודנטים בניצוחו של היזם אמיר יקותיאל מהוד השרון (לכתבה בנושא).

בשלב ראשון החברה מתכוונת לפעול לפי תיקון 101 המאפשר להסב שטחים ציבוריים חומים למגורי סטודנטים. שכר הדירה בפרויקט יהיה נמוך במיוחד וינוע בין 1500 שקל לדירת חדר ל1100 שקל לדירת שותפים. בפרויקט מתוכננות בסך הכל כ-250 יחידות דיור. עיר נוספת שמסיימת את רשימת ערי הקודש היא טבריה וכאן אנחנו מדברים בפירוש על פוטנציאל נדלני לא ממומש. קשה אמנם להאמין שהמוני עם ישראל ינהרו כדי לקבוע את דירתם הראשונה בעיר, אלא שעם ההתפתחות בשעות הפנאי והעליה בימי החופש ניכר הרצון הישראלי העז לדירה שניה, אין מתאימה יותר מטבריה כדי להקים בה דירת נופש, וכך השקעה בנדלן בעיר על גדות הכינרת יכולה להניב תשואה גדולה בעתיד.

מה חשוב לדעת כששוכרים משרד?

קטגוריות: Uncategorized

סגור לתגובות