לפעמים אין ברירה – וצריך לאחסן את תכולת הדירה עד שיושלם המעבר

הבית שלנו הוא למעשה התכולות שלו. אף אחד מאתנו לא חי בבית המורכב מקירות, רצפה ותקרה בלבד – הרהיטים השונים, מוצרי החשמל והפריטים האישיים שלנו הם שיוצקים את התוכן והם שמהווים למעשה את הבשר של מה שאנחנו מכנים "בית". עם זאת, לפעמים את הבית צריך לפנות, ולפעמים את כל תכולת הבית צריך לאחסן. תהליכים של מעבר דירה או של בניית בית חדש הם לא תהליכים פשוטים כלל וכלל – לעתים קרובות נצטרך לפנות את הבית הקודם לפני שנוכל להיכנס לבית החדש, לעתים בנייה של בית חדש אורכת חודשים ושנים ובדירה הזמנית שלנו לא נוכל לאחסן את כלל החפצים והרהיטים שבבעלותנו. הדבר נכון במיוחד במידה ואנחנו, לדוגמה, נוסעים לתקופה מסוימת לחו"ל. במצב שכזה אנחנו מפנים את הבית שלנו ומרוקנים את תכולתו – אך את מרבית התכולה הזאת לא נוכל להטיס איתנו לחו"ל. במצב כזה אנחנו זקוקים לשירות של אחסון תכולת דירה לטווח ארוך. בין אם אנחנו זקוקים לשירותי אחסון שכאלה לטווח קצר עד שמעבר הדירה יושלם, ובין אם מדובר באחסון ארוך טווח עד להשלמת בניית בית או חזרה מחו"ל – ישנם כמה פרטים שחשוב שנקפיד עליהם בפנייה לשירות שכזה.

על מה צריך להקפיד בשירות של אחסון תכולת דירה?

  • מרחב האחסון – את מרחב האחסון שאליו החפצים האישיים והרהיטים שלנו ייכנסו צריך להתאים לתוכן שאנחנו צריכים שייכנס אליו. נסביר – מחסן קטן מדי ישאיר אותנו חסרי אונים, ובמידה ונכניס את כלל החפצים שלנו למרחב צפוף מדי ונערום אותם בצורה צפופה, אנחנו מסתכנים בשברים וקלקולים שיתרחשו לאורך זמן באחסון שכזה. גם מחסן גדול מדי הוא לא אופטימלי – מאחר ועליו נשלם מחיר גבוה שלא כצורך. מה שמחבר אותנו לדגש השני:
  • תשלום – חשוב שנבין מהם אפשרויות התשלום שמתאימות לנו עבור שירות האחסון. הדבר נכון לכל סוג של אחסון – באחסון ארוך טווח עלינו לוודא כי אנחנו לא משלמים יותר מדי בכל חודש, ולמצוא שירות שיתחשב בכך שמדובר באחסון לאורך זמן. באחסון קצר טווח חשוב לוודא זאת גם כן – מאחר ומדובר בכל מקרה בתשלום חד פעמי עלינו לוודא כי תשלום זה הוא הוגן לעומת המקובל בשוק.
  • אבטחה וביטוח – יש לוודא כי הציוד שאתם מכניסים לאחסון, שבמקרים רבים הוא כל עולמכם, זוכה לאבטחה הקפדנית ביותר ומבוטח מפני סיטואציות כמו פריצה או שריפה. כל דבר פחות משמירה של 24 שעות וביטוח מלא של התכולה לחלוטין לא בא בחשבון.

לבצע את אחסון תכולת דירה נכון – ולישון בשקט עד שמעבר הדירה יושלם

כשאנחנו עוברים דירה, בונים בית או נמצאים תקופה ארוכה בחו"ל, חשוב שיהיה לנו את השקט הנפשי בכל הנוגע לחפצים האישיים שנמצאים באחסון. לכן עלינו לפנות לשירות המתאים בתחום זה – שיהיה הוגן ומתאים לנו ויבטיח שהחפצים שלנו שמורים ומבוטחים היטב.